İÇ VİBRATÖRLER (ELEKTRİKLİ) KULLANIM KILAVUZU

İÇ VİBRATÖRLER (ELEKTRİKLİ) KULLANIM KILAVUZU

AREL Vibratör satın aldığınız için tesekkür ederiz. Bu kılavuz, AREL İç Vibratör kullanma ve bakım bilgilerini içerir.

İÇ VİBRATÖRLER (ELEKTRİKLİ)
 
 
 
 
KULLANIM KILAVUZU
 
 
İÇİNDEKİLER
 
GİRİŞ
 

AREL Vibratör satın aldığınız için tesekkür ederiz. Bu kılavuz, AREL İç Vibratör kullanma ve bakım bilgilerini içerir.

  • Bu kılavuzun basımı sırasındaki en son üretim bilgileri esas alınarak hazırlanmıs olup AREL ARÇAĞ ELK. MAK. SAN. VE TiC. LTD. STİ, hiçbir uyarıda bulunmadan ve hiçbir yükümlülük altına girmeden herhangi bir zamanda gerekli gördüğü değisiklikleri yapma hakkını saklı tutar.
  • Bu kılavuzun hiçbir bölümü yazılı izin alınmadan yeniden basılamaz ve çoğaltılamaz.
  • İç Vibratörünüzü yüksek verimle, ekonomik ve güvenli kullanabilmek için kullanım kılavuzunu dikkatle okuyun.
  • Kullanım kılavuzu İç Vibratörünüzün ayrılmaz bir parçası olarak düsünülmeli ve makinenin baska bir sahsa satılması halinde kılavuz makine ile birlikte verilmelidir.
  • İç Vibratör sadece tasarım amacına ve etiket gücüne uygun kosullarda kullanılmalıdır.
  • Yetkili servis dısında yapılan müdahalelerden doğacak hasar ve arızalar garanti kapsamı dısındadır.
  • İç Vibratörün bakımı müsterinin sorumluluğu altındadır.
  • İç Vibratörün onarımı için AREL servisleri yetkilidir. Eğer herhangi bir sorunla karsılasırsanız veya vibratörünüz hakkında sorularınız olursa, bir AREL servisine basvurunuz. AREL Yetkili Servislerini kılavuzunuzun arkasındaki listede bulabilirsiniz.

Makinenin Garanti Belgesi kullanım kılavuzunun arkasında bulunmaktadır. Garanti Belgesi ibraz edilmeksizin talep edilecek hizmetler garanti dısı olarak değerlendirilecek ve ücreti karsılığı verilecektir.

14 Mart 2003 tarihinde yayımlanan “Sanayi Bakanlığı 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” da tüketicinin tanımı asağıdaki sekilde yapılmıstır.

“Tüketici; bir mal veya hizmeti, ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kisiyi” ifade eder.

 
UYARI
Eğer kılavuz içindeki talimatlara uyulmaz ise maddi hasarlara yol açılabilir, insan sağlığına ve çevreye zararlı olabilir.
 
DİKKAT
Vibratörünüzü teslim aldığınızda sağlam ve eksiksiz olup olmadığını kontrol edin. Kullanım Kılavuzunu dikkatle okumadan, bütün çalıstırma, kontrol islemlerini öğrenmeden ve elektrik tesisatının güvenli olduğundan emin olmadan vibratörünüzü çalıstırmayınız.
  NOT
Bu kılavuz iç vibratörün çalıstırılması ve bakımı ile ilgili faydalı bilgiler içerir. Anlayamadığınız bir sorunla karsılastığınız zaman bir AREL Yetkili Servisine danısın ve yardımını talep edin. Kullanım ömrü 10 yıldır.
   
 
GÜVENLiK
 
Asağıda sıralanan talimatlara uyulmaması, elektrik çarpmasına, yangına veya ciddi sakatlanmalara neden olabilir.
1) İs mahalli:
 
  a) İs mahallinizi temiz tutun ve iyi bir sekilde aydınlatıldığından emin olun. Dağınık ve karanlık çalısma ortamları karısıklığa, takılmalara ve kazalara sebep olur.
b) Vibratörünüzü patlayıcı gaz ortamlarında (yanıcı sıvı, gaz, toz bulunan ortamlar gibi) çalıstırmayın. Vibratörler çalısma esnasında yanıcı toz ve gazları atesleyecek kıvılcımlar çıkartabilir.
c) Vibratörünüzü çalısırken çocukları ve seyircileri uzak tutun. Dikkatin baska yöne çekilmesi, vibratörlerin kontrolünün kaybedilmesine neden olabilir.
2) Elektrik güvenliği:
 
 

a) Vibratörünüzü, sadece uygun beyan değerlerindeki konvertör üzerinde belirtilen prize takınız. Hiçbir zaman, hiçbir sekilde baska prizlere takmayın. Aksi takdirde; vibratör bozulabilir ve elektrik çarpma riski olusturur.
b) Elektrik motoru ile çalısan iç vibratörlerin güç etiketinde belirtilen gerilim ve frekansa bağlandığından emin olunuz. Güç etiketi salter kutusunun yan yüzeyindedir.
c) Vibratörünüzün kablosunu kötü kullanmayın. Hiçbir zaman kabloyu, vibratörü fisten çekmek için kullanmayın. Kabloyu atesten, yağdan, keskin kenarlar ve hareketli parçalardan uzak tutun. Hasar görmüs, delinmis veya
kırılmıs kablolar elektrik çarpması riskini arttırır.
d)Vibratörünüzü açık havada kullanırken, dıs ortamlara uygun uzatma kabloları kullanın. Dıs ortamlara uygun kablo kullanımı, elektrik çarpması riskini azaltır.

3) Kisisel güvenlik:
 
  a)Vibratörü kullanacak olan kisilerin, vibratörlerin çalıstırılması ve kullanılması konusunda eğitim almıs, tecrübe ve bilgi sahibi kisiler olması gerekmektedir ve makine ile ilgili tüm güvenlik tedbirlerini almalıdırlar. Bu özellikleri tasımayan kisilerin vibratörleri kullanmaları kazalara sebep olabilir.
b)Vibratörünüzü kullanırken, dikkatli olun, ne yaptığınıza dikkat edin ve sağduyulu olun. Yorgunken, alkol veya ilaç etkisindeyken vibratörü kullanmayın. Bir anlık dikkatsizlik ciddi kisisel yaralanmalarla sonuçlanabilir.
c)Vibratörün istek dısı çalısmasını engelleyin. Vibratörünüzü prize takmadan önce açma/kapama anahtarının kapalı konumda olduğundan emin olun. Parmağınız vibratörün açma/kapama anahtarının üzerindeyken vibratörün tasınması yada vibratörün açma/kapama düğmesi açıkken fise takılması kazalara sebep olabilir.
d) Ayaklarınızın konumuna ve dengenize her zaman dikkat edin. Bu sekilde hareket, beklenmeyen durumlarda vibratörün daha iyi kontrol edilmesini sağlar.
e)Vibratörünüzü kullanırken koruyucu eldiven kullanın. Vibratörün sisesini sıcak olacağından çıplak elle tutmayınız.
f)Vibratörünüzü çalıstırırken sadece hortumundan yada salter kutusundan tutmalısınız. Vibrasyon gövdesinden uzun süre tutmanız sağlık problemleri olusturabilir.
g)Vibratör sisesinin fırlatılması, düsecek sekilde bırakılması veya yüksekten atılması çevreye ve kisilere çarpabilir ve ciddi yaralanmalara sebep olur.
4) Vibratörün kullanımı:
 
  a) Vibratörünüzü sadece betonların sıkıstırılmasında ve kullanım kılavuzunda belirtildiği sekilde kullanın.
b) Vibratörünüzü zorlamayın. Yaptığınız ise uygun vibratör kullanın. Doğru vibratörün kullanılması, isin daha iyi ve güvenli olarak, tasarımlandığı süratte yapılmasını sağlar.
c) Vibratörünüzü çalıstırmadan önce tüm parçalarının vidalarının iyice sıkılmıs olduğundan emin olun, kumanda, bağlantı kelepçeleri ve güvenlik donanımlarını kontrol ediniz.
d) Her kullanımdan önce vibratörünüzün kablosunda ve prizinde hasar kontrolü yapılmalıdır.
e) Açma kapatma anahtarı görevini yapmıyorsa, vibratörü kullanmayın. Açma kapama anahtarı ile kontrol edilemeyen vibratörler tehlikelidir ve tamir edilmelidir.
f) Vibratörünüzün çalısmasını etkileyecek herhangi bir arıza tespit etmeniz durumunda vibratörünüzü çalıstırmayın ve bakımını yaptırın.
g) Vibratörünüz çalısırken uzun süre sabit nesnelere temas etmesini engelleyiniz. Vibratörünüz betonun içinde çalısacak sekilde tasarlandığından uzun süre havada çalıstırmayınız.
h) Beton kalıplarını, vibratörü kullanmadan önce kurallara uygun olarak emniyete almalısınız. Vibratör kullanılırken olusan titresim sağlam olmayan kalıbın zarar görmesine sebep olabilir.
i) Vibratörünüzü kullandıktan sonra beton içerisinde bırakmayınız.
j) Herhangi bir ayarlama, aksesuar değisikliği yapmadan veya vibratörü depoya kaldırmadan önce, fisini güç kaynağından ayırın. Bu gibi koruyucu güvenlik tedbirleri, vibratörün kazaen çalısması riskini azaltır.
k) Kullanılmayan, bostaki vibratörleri, konuyla ilgili bilgisi olmayan, yabancı kisilerce kullanılmasına müsaade etmeyin. Vibratörler, acemi, gerekli eğitimi almamıs kisiler tarafından kullanıldığında tehlikeli olabilir.
l) Vibratörünüzü iyi konumda tutun. Arızalı ise, vibratörünüzü kullanmadan önce tamir ettirin. Birçok kaza, iyi bakım yapılmamaktan kaynaklanır.
5) Vibratörün Bakımı:
 
  a) Vibratörünüzün bakımını, konuyla ilgili bilgi ve tecrübesi olan kalifiye tamirciye, orjinal yedek parçalar kullanarak, yaptırın. Bu sekilde bakım, vibratörün güvenilirliğinin devam etmesini sağlar. Buna uyulmaması halinde her türlü garanti hakkı kaybolur.
b) Vibratörünüzün onarım ve bakımını yaparken vibratörün fisini çekiniz.
c) Vibratörün elektrikli bölümleri ile yalnızca elektrik teknisyenleri ilgilenmelidir.
d) Vibratörünüzün onarım veya bakımını yaptıktan sonra sökülen parçaları tekrar yerlerine takarak, vidaları iyice sıkınız.
e) Vibratörünüzü her kullanımdan sonra mutlaka temizleyiniz. Temizlik yaparken kablolara hasar gelmemesine dikkat ediniz.
 
GENEL TANIMLAR
  Vibratörler; betonun, kalıp içinde döküldüğü zaman, homojen dağılmasını sağlayan ve agreganın dibe çökmesini engelleyen prizlenmemis beton içerisinde kullanılıp çıkartılan ürünlerdir. Kalıba dökülen betonu, kalıbın her tarafına yaymak, donatıları
iyice sarmasını sağlamak ve hava bosluklarını dısarıya çıkararak doluluğu artırmak için vibratörle sıkıstırmak gerekmektedir. Vibrasyonun esası, betonu kuvvetli bir sekilde titresime tabi tutmak ve taze betonun içerisinde sıkısarak kalmıs fazla havayı dısarı atmaya yardımcı olarak dayanımın artmasını sağlamaktır. Deprem yönetmeliğinde belirtildiği üzere, her tür beton sınıfında, yerlestirme asamasında vibratör kullanmak mecburidir. Betonun vibrasyon yöntemiyle sıkıstırılması islemindeki olaylar iki asamalıdır. Birinci asamada; vibrasyon etkisi ile betondaki harç, sıvılasarak dibe doğru hareket etmekte ve ikinci asamada; betonun içerisindeki hapsolmus hava dısarı çıkmaktadır. İkinci asamadaki olay birinci asamadaki olayla hemen hemen aynı anda yer almaktadır. Taze beton içerisinde sıkısmıs hava, iri agregalardan ziyade ince agregaların etrafında bulunur. Bunun sebebi ince agregaların toplam yüzey alanlarının iri agregalara göre daha fazla olmasıdır. Bu nedenle ince agregayı hareketlendirecek yüksek frekanslı vibratörlerin seçilmesi gerekmektedir. Yüksek frekanslı vibratörlerle sağlanan betonun fiziksel hareketi düsük ve orta frekanslardaki vibratörlere kıyasla daha azdır. Ancak vibrasyonun asıl amacının havayı dısarı atmaktır. Ayrıca aynı sartlarda yüksek frekanslı vibratörlerle sıkıstırılan beton, düsük frekansta sıkıstırılmıs betona göre daha yüksek dayanıma erismektedir. Yüksek frekanslı vibratörle
sıkıstırma yapıldığında; küçük parçalar harekete geçtiğinden iri agregaların etrafındaki çimento teması tam olusur, betonun yoğunluğu ve yüzey düzgünlüğü artar. Yüksek frekanslı vibratörler, karısım içindeki sürtünme kuvvetlerini büyük
ölçüde azaltarak vibrasyon süresini kısaltır.
Vibratör Kullanma Esasları
 
  Vibratör sıkıstırma esnasında beton yığınının tam tepesinden daldırılmamalıdır. Bir yığını düzlemek için vibratörü yığına kenardan daldırıp yerlesmeye baslayan tabaka üzerinde ilerletmek gerekir. Yığın düzlendikten sonra sıkıstırma baslatılmalıdır. Vibratör betona düsey olarak daldırılmalı ve daldırma aralığı vibratörlerin etki yarıçaplarına bağlı olarak 45-50 cm'yi geçmemelidir. Küçük çaplı vibratör kullanılması halinde ve brüt beton uygulamasında daldırma aralıklarının daha da düsürülmesi gerekir. Vibrasyon esnasında vibratör sisesinin tamamen betona gömülmesini sağlamak
gerekir. Beton içinde olmadığı zaman vibratör çalıstırılmamalıdır. Taze beton, içinde hava boslukları kalmayacak biçimde mümkün olan en yüksek yoğunluğa kadar sıkıstırılmalıdır.
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
  AREL iç vibratörleri 35-90 mm ölçüleri arasında değisen 7 ayrı çesit ve sise çapı ve standart 15 metre kablo, 6 metre hortum boyu ile üretilmektedir. Özel istek üzerine 50 metreye kadar hortum boyu uzatılabilir.
 
Tipi
ARV.
35
ARV.
42
ARV.
50
ARV.
58
ARV.
60
ARV.
75
ARV.
90
Frekans Hz.
200
200
200
200
200
200
200
Devir D/dk.
12.000
12.000
12.000
12.000
12.000
12.000
6.000
Gerilim Volt*
~55
~55
~55
~55
~55
~55
~55
Akım Amp.
3 x 6
3 x 9
3 x 11
3 x 15
3 x 20
3 x 25
3 x 21
Gücü Kw.
0,4
0,6
0,8
1,1
1,5
1,9
1,7
Hortum
Boyu
6 mt.
6 mt.
6 mt.
6 mt.
6 mt.
6 mt.
6 mt.
Kablo Boyu
15 mt.
15 mt.
15 mt.
15 mt.
15 mt.
15 mt.
15 mt.
Ağırlık Kg.
13
14
18,5
20
22
32
33
  İmalatta yüksek devir performansına uygun malzemeler titizlikle seçilmektedir. Vibratörlerin elektrik motorlarında 150 dereceye dayanıklı vernik ve izolasyon maddeleri kullanılmaktadır. Mekanik parçalar asınmaya ve darbeye dayanıklı hale
getirilmek için sertlestirilmekte ve sulanmıs haliyle CNC tornada islenip taslanmaktadır. Vibratörlerde 12000 devir çalısmaya uygun rulmanlar ve özel gress kullanılmaktadır. Teknolojinin getirdiği yeniliklerden faydalanarak vibratörlerde
sızdırmazlık kesin olarak sağlanmıstır. Çıkıs kabloları insaat sahasına uygun, harici tesirlere dayanıklı, yumusak ve kalın
olarak özel imal ettirilmektedir. AREL iç vibratörlerinin daha uzun ömürlü ve dayanıklı olduğu, genis sayılara varan kullanıcıları tarafından onaylanmıstır.
* AREL Elektrikli İç Vibratörler istenildiğinde 42 volt olarak imal edilebilir.
 
ÇALISTIRMA
 
  Vibratörünüzden iyi sonuç almak için çalıstırırken uygulamanın doğru yapılması oldukça önemlidir. Vibratörü kullanan kisi konuyla ilgili bilgi ve tecrübe sahibi olmalıdır. İç vibratörler, derinliği olan imalatlarda beton içine düsey konumda, vibratör
sisesi vibrasyon yapılacak bölgeye ulasıncaya kadar hızlıca daldırılmalı ve yine düsey olarak yavasça, yaklasık 150cm/dk. hızla yukarı çekilmelidir. Vibratörün yukarı çekilmesi sırasında olusan bosluk kendiliğinden kapanmalıdır. Bu nedenle vibratör çok hızlı olarak yukarı çekilmemelidir.
1-) Vibratörünüz, 55 V. (AC), 200 Hz., 3 faz ve 12000 D/Dak. olarak dizayn edilmistir.
2-) Vibratörünüzü, kablosunun ucundaki fisi, ilgili Konvertör'ün prizine takarak ve kablo ile hortum arasında bulunan salter kutusundaki salterden kumanda ederek kullanınız.
 
UYARI
Vibratörünüzü, yalnız beton içinde iken çalıstırınız. Açıkta çalıstırmayınız. Üzerinde biriken çalısma ısısını ancak betona transfer ederek kendini soğutabilir. Vibratörün çok ısınması sonucunda vibratör içinde bulunan elektrik motoru zarar görerek kullanılmaz hale gelir. Ayrıca çok ısınmıs olan vibratöre herhangi bir kisinin çıplak elle temas etmesi sonucu yaralanmalar meydana gelebilir.
  3-) Vibratörlerinizi, mecbur kalmadıkça hiç dinlendirmeden çok uzun süre çalıstırmayınız. Uzun süre arızasız çalısabilmesi için, her 30 dakikada bir 5-10 dakika dinlendirilmesi faydalı olacaktır.
4-) Vibratörünüzü, fisinden tutarak Konvertör prizine takınız ve fisinden tutarak prizden çıkartınız. Kablosundan çekerek çıkarmaya çalısmayınız. Aksi halde fisin içinde bulunan kablo uçları kopabilir.
5-) Vibratörünüzü, her defasında bütünü ile göz kontrolünden geçirerek kullanıma alınız. Salter, kablo ve fislerde arıza görüldüğünde, santiyedeki sorumlu ve vibratör konusunda bilgisi olan elektrikçi tarafından müdahale edilerek onarımını sağlayınız.
6-) Herhangi bir arıza halinde sise kısmına müdahale etmeyiniz. Fis, kablo, salter, ve sisesi ile birlikte vibratörü komple olarak ilgili servislere veya Ankara fabrika adresimize ulastırınız. En kısa zamanda kullanıma hazır durumda size ulastırılacaktır.
 
 
TAMİR VE BAKIM
 
Vibratörünüzün tamir ve bakım islemlerini, konuyla ilgili bilgi ve tecrübesi olan kalifiye tamirciye, orjinal yedek parçalar kullanarak, yaptırın. Bu sekilde bakım, vibratörün güvenilirliğinin devam etmesini sağlar. Buna uyulmaması halinde
her türlü garanti hakkı kaybolur. Vibratörünüzün bakımını yaparken mutlaka fisini güç kaynağından ayırınız. Makine gerilim altındayken içine müdahale edilmesi, canlı uçlara değme tehlikesi içerdiğinden, tehlikeli sonuçlar olusturur.
DÜZENLİ KONTROLLER
 
  Vibratörünüzü her kullanımdan önce; tüm parçalarının vidalarının iyice sıkılmıs olduğundan emin olun, kumanda, bağlantı kelepçeleri ve güvenlik donanımlarını kontrol ediniz. Ayrıca vibratörünüzün kablosunda ve prizinde hasar kontrolü yapınız.
Vibratörünüzün çalısmasını etkileyecek herhangi bir arıza tespit etmeniz durumunda vibratörünüzü çalıstırmayın ve bakımını yaptırın. Vibratörünüzü kullanım ve isletme kosullarına bağlı olarak, ihtiyaca göre, en az altı ayda bir AREL Fabrika veya yetkili servislerine kontrol ettirilmeli ve gerekiyorsa onarımı yaptırılmalıdır. Düzenli yapılacak olan bakımlar vibratörünüzün çalısma performansını ve kullanım ömrünü arttıracaktır.
 
TAMİR VE BAKIM
ARIZA BULMA
 
 
VİBRATÖR ARIZA BULMA ÇİZELGESİ
ARIZA
SEBEBİ
DENEY
ÇÖZÜM
Vibratör zayıf çalısıyor. Vibratör ve konvertör
asırı zorlanıyor.
Elektrik ölçü aletiyle
konvertörün çıkıs voltajını
ölçünüz.
Konvertör içerisindeki kontrol
kartından voltajı yükseltilebilir.
Ancak bu islemi yetkili servis
elemanının yapması
gerekmektedir.
Vibratör zayıf çalısıyor. Vibratöre düzensiz voltaj
geliyor olabilir.
Ölçü aletiyle konvertör çıkıs
voltajını kontrol ediniz.
Konvertör voltajı sürekli
değisiyorsa konvertöre nötr yerine
toprak hattı geliyor olabilir. Santiye
elektrikçisine basvurunuz.
Vibratör zayıf çalısıyor. Vibratöre 3 faz yerine 2 fa
geliyor olabilir.
Vibratör fisini konvertörden
ayırıp, ölçü aletiyle devre
kontrolü yapınız. Üç ucunda
birbirine devre göstermesi
gerekir.
Kablo kopuk olabilir, tamir ettiriniz.
Kablo kopuk değilse; yetkili servise
gösteriniz.
Vibratör zayıf çalısıyor. Vibratöre 3 faz yerine 2 faz geliyor olabilir. Konvertör prizindeki çıkıs
voltajını kontrol ediniz. Her
fazda elektrik olması gerekir.
Konvertör prizinde uç gevsemesi
olabilir, yetkili elektrikçi tarafından
uçlar kontrol edilmeli.
Vibratör çalısırken normalden daha yüksek
siddette gürültü yapıyor.
Vibratör rulmanları bozulmus olabilir. Vibratör demonte edilerek
rulmanlar kontrol edilmelidir.
Arızalı rulmanlar değistirilmeli,
diğerleri iyice temizlenerek tekrar
uygun yağ ile yağlanmalıdır.
Vibratör çalısırken normalden daha fazla ısınıyor. Vibratöre yüksek voltaj geliyor olabilir. Ölçü aletiyle konvertörün çıkıs
voltajını ölçünüz.
Konvertörün içerisindeki kontrol
kartından voltajı düsürünüz.
Vibratör çalısmıyor. Vibratörde 1’den fazla uç
kopmus olabilir.
Ölçü aletiyle uç kontrolü
yapınız.
Kabloda kopukluk olabilir, tamir
ettiriniz. Kablo kopuk değilse yetkili
servise gösteriniz.
Vibratör ve konvertör asırı zorlanıyor. Vibratör yanmıs olabilir. Ölçü aletiyle kısa devre
kontrolü yapınız.
En yakın yetkili servise gösteriniz.
Vibratör ve konvertör asırı zorlanıyor. Rulmanlar sıkısıp ilitlenmis
olabilir.
Vibratör demonte edilerek
rulmanlar kontrol edilmelidir.
Arızalı rulmanlar değistirilmeli,
diğerleri iyice temizlenerek tekrar
uygun yağ ile yağlanmalıdır.
 
TAMİR VE BAKIM
 
GARANTİLİ TAMİR VE BAKIMLARDA YAPILAN İSLER
YAPILAN İSLER
DEĞİSTİRİLEN PARÇALAR
ARIZA ONARIM
TARİHİ
SERVİS KASE VE
İMZA
 
Garanti süresince yapılan tamirler Yetkili Servisler tarafından islenecektir.
 
GARANTİ BELGESİ
 
GARANTİ BELGESİ
İMALATÇI FİRMANIN
ÜNVANI : AREL ARÇAĞ ELK.MAK.SAN.VE TİC.LTD.STİ.
ADRESİ : 31. SOKAK NO:109-111 OSTİM / ANKARA
TELEFONU : +90 312 385 02 02 Pbx
FAKSI : +90 312 385 08 14
ÜRÜNÜN
CİNSİ İÇ VİBRATÖR (ELEKTRİKLİ)
TİPİ : ................................................
VOLTAJI : 42 V. 55 V.
SERİ NUMARASI : ................................................
FATURA TARİHİ : ................................................
FATURA NOSU : ................................................
GARANTİ SÜRESİ : 2 (İKİ) YIL
KASE VE İMZA
SATICI FİRMANIN
ÜNVANI : ................................................
ADRESİ : ................................................
TELEFONU : ................................................
FAKSI : ................................................
FATURA TARİHİ : ................................................
FATURA NOSU : ................................................
KASE VE İMZA
  1- Mamulün fis, kablo, hortum, priz ve rulman dısında kalan bütün parçaların tamamı garanti kapsamındadır. (Rulmanlar kullanım yerleri ve sartlarına göre 1000 ila 5000 saat çalısma ömrü arz etmektedir. Rulman ve diğer malzemelerde mümkün olabilen en yüksek kalite ve toleransta titiz malzeme seçimi yapılmaktadır.)
2- Garanti satıs tarihinden itibaren 2 (İki) yıl sürelidir.
3- Garanti süresi içinde bakım, onarım ve değistirme için geçen süre garanti süresine eklenir. Bu süre yetkili servise, üretici firmaya veya satıcı firmaya basvuru tarihinden baslar.
4- Mamulümüzün garanti süresi içinde, malzeme, imalat veya montaj hatalarından dolayı arızalanması sonucu yetkili servisimizde bakım ve onarımı, isçilik ve yedek parça ücreti alınmaksızın bedelsiz olarak yapılacaktır.
5- Mamulün garanti süresi içinde arızalanması halinde is bu Garanti Belgesi eksiksiz doldurularak yetkili servise basvurmalıdır.
6- Mamulün kullanma talimatnamesinde belirtilen hususlar dısında kullanma ile olusabilecek arıza, bakım ve yedek parça değisimi garanti kapsamı dısındadır.
7- Garantinin geçerli olabilmesi için müsterinin sirketimize veya yetkili satıcılarımıza olan tüm ödemelerini eksiksiz ve zamanında yapmıs olması gereklidir.
8- Tüketiciler, servis istasyonları ile aralarında meydana gelen anlasmazlık durumlarını imalatçı firmaya yazılı olarak bildirmek durumundadır.
9- Mamullerin teknik özelliklerinde değisiklik yapma hakkımız saklıdır.
10- Mamullerin sevkıyatı sırasında olusacak hasarlar ürün garanti kapsamı
dısındadır.
11-Yurt içi ve yurt dısında Fabrika ve servis istasyonlarımız dısında yapılan bakım ve onarımlar garanti sartlarını ortadan kaldırır. (Fis – Kablo – Hortum hariç)
 
SEMBOLLER
  IP X7 -Vibratör koruma sınıfı
IP X4 -Salter kutusu koruma sınıfı
S1 -Sürekli çalısma tipi
 
KALİTE
 
 
CE UYGUNLUK BİLDİRİMİ
CE Declaration of Comformity
 
   
   


Resimler


İÇ VİBRATÖRLER (ELEKTRİKLİ) KULLANIM KILAVUZU
İÇ VİBRATÖRLER (ELEKTRİKLİ) KULLANIM KILAVUZU
İÇ VİBRATÖRLER (ELEKTRİKLİ) KULLANIM KILAVUZU
İÇ VİBRATÖRLER (ELEKTRİKLİ) KULLANIM KILAVUZU
Yazılım&Tasarım : Omedya