Mobil aydin seyyar aydinlatma

Mobil aydin seyyar aydinlatma


 

ARL.10 10 KVA MEKANİK DEVRİLMELİ SEYYAR AYDINLATMA SETİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

DİZEL MOTOR:
Markası : LISTER PETER
Modeli : LPW3
Silindir Adet : 3 Silindir, Su Soğutmalı
Devir /HP : 1.500 Devir / 11,3 KW

ALTERNATÖR ÖZELLİKLERİ :
Markası : AREL ( Türk Malı )
Gücü : 12 KVA Trifaze
Voltajı : 220 / 380 Volt, 3x18 Amper
Frekans Devir : 50 Hz. 1.500 Devir / dak.
Alternatör Tipi : Senkron Temper Sargılı
İzolasyon Koruma : Stator H sınıfı , Rotor H sınıfı IP 23
İkaz Sekli : Fırçalı , Statik Regüleli
Montaj Sekli : Monoblok Direkt Akuple, Tek Yatak

TELESKOPİK MAST VE ARMATÜR ÖZELLİKLERİ :
Teleskopik lift 3 kademeli iç içe geçmis çelik profilli borulardan meydana gelmistir. Liftlerin hareketi çelik halat gerdirmeli çıkrık ile sağlanmaktadır. Liftin tam uzanmıs hali lambaları 7,5 metre yüksekliğe çıkarmaktadır. Mast yukardayken lambalar için gerekli enerji kablosu yukarı tasınmıstır. Mast kendi ekseni etrafında 350 derece dönebilmektedir. Teleskopik mastın üzerinde 4 adet 1000 Watt’lık Philips marka halojen lamba vardır. Lambaların kontrolü pano üzerindeki salterlerden sağlanır.

KONTROL VE KUMANDA SİSTEMLERİ :

Kontrol ve kumanda paneli çelik saçtan imal edilmistir. Açılabilir cam kapaklı olup kapağın açık kalması gazlı amortisörle sağlanmıstır. Harici etkenlere karsı elektrostatik toz fırın boya ile boyanmıstır. Kontrol ve kumanda paneli üzerinde bulunan göstergeler asağıya çıkarılmıstır.

Jeneratör kontrol ve kumanda sistemi :

 • 3 adet Ampermetre
 • 1 adet Voltmetre
 • 1 adet Topraklı çıkıs prizi
 • 3 faz ve fisi
 • 1 adet Çıkıs sigortası
 • 1 adet Sebeke / Alternatör seçici anahtarı
 • 2 adet Termik sigorta (her iki lamba bir tane)

  Dizel Motor kontrol ve kumanda sistemi :

 • Start / stop anahtarı (Kontak)
 • Sarj lambası
 • Yağ basınç lambası
 • Çalısma zaman saati

KABİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ :
Kabin 1,5 mm çelik saçtan imal edilmistir. Dizel motor, alternatör, kumanda paneli, akü, günlük yakıt tankını muhafaza içine alınması sağlanıp, yanlardan 2 adet kilitli ve gazlı amortisör takviyeli kapaklarla emniyeti sağlanmıstır. Harici etkenlere karsı elektrostatik toz fırın boya ile boyanmıstır.

TREYLER AKSAMININ ÖZELLİKLERİ :

Treyler çelik saçtan U profil sasi sistemi ile tek dingil, 185x14 jant tekerleklerle ve yaprak yaylı makaslar üzerine oturtulmustur. Kaynak birlestirmeleri, çapakları kusursuz taslandıktan sonra astar ve selülozik boya ile boyanmıstır. Treyler seyir halinde iken çeki oku ucunda, çekici araca bağlanmak üzere, kendi ekseni etrafında
dönebilen çeki halkası bulunmaktadır. Darbelere karsı yaylanabilen süspansiyon sistemi mevcuttur. Çalısma ve park anında açılabilen 4 adet mesnet ayağı vardır. Bu yolla çalısma güvenliği sağlanırken lastiklere de yük gelmemektedir. Park halindeyken sistemin güvenliği için el freni mevcuttur. Dizel motor ve alternatör titresimlere karsı lastik takozlarla sasiye monte edilmistir. Treylerin üzerinde 12 volt starter akü ve kapalı kumanda paneli sasi ve kaporta sistemi üzerine monte edilmistir.

GARANTİ :

Jeneratör seti çalısmaya baslamasından itibaren her türlü malzeme, imalat, isçilik ve montaj hatalarına karsı 1 yıl fabrika garantilidir. Dizel motor üretici firması tarafından 3 yıl garantilidir.
 Yazılım&Tasarım : Omedya